POMPA CIEPŁA c.w.u. RICKENBACHER ULTRAX HPW

Pompa ciepła do podgrzewania c.w.u.

WOLF Rickenbacher Ultrax HPW

 

Pompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW jest nowoczesnym urządzeniem służącym do przygotowania ciepłej wody użytkowej ( c.w.u. ).

Zakup tej pompy to decyzja przynosząca wiele korzyści poczynając od obniżenia kosztów przygotowania wody użytkowej nawet o 80% a kończąc na zysku wynikającym z posiadania w swoim domu urządzenia wysokiej jakości i przyjaznego środowisku.

Rickenbacher ULTRAX HPW to pompa ciepła posiadająca unikalną konstrukcję, która zapewnia wysoki współczynnik COP* , czyli optymalną proporcję pomiędzy zużytą energią elektryczną a energią cieplną pozyskaną z natury. Pompa ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW posiada również szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych pozwalających na oszczędne przygotowanie wody użytkowej i jest jednym z najtańszych źródeł c.w.u. Dzięki pompie ciepła zgromadzoną w zasobniku wodę można podgrzać nawet do 70oC co oznacza, że pompa ta może w 100% zabezpieczyć zapotrzebowanie na c.w.u. zarówno domów jednorodzinnych jak i pensjonatów czy innych obiektów.

Prezentowana przez nas pompa ciepła pracuje niezależnie od warunków atmosferycznych t.j. mgła, deszcz, pochmurne niebo i jest niezależna od pory dnia lub nocy. Jedynym parametrem warunkującym pracę pompy ciepła jest temperatura powietrza zasysanego, która mieści się w granicach od -10oCdo +43oC.

Innowacyjne rozwiązania techniczne tj. unikalny układ wężownic w zbiorniku wody, umieszczonych w dolnej części zbiornika pozwala na wykorzystanie jego całkowitej objętości, a dodatkowa wężownica daje możliwość podłączenia do pompy ciepła alternatywnego urządzenia grzewczego ( np. kominka z płaszczem wodnym, kotła gazowego, kotła olejowego czy na paliwo na stałe).Umieszczenie wężownic grzejących wodę w już dolnej części zbiornika w dużym stopniu rozwiązuje problem bakterii Legionella, która namnaża się właśnie w dolnych partiach zbiorników wodnych.

W pompie ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW koszt eksploatacyjny związany z termicznym uzdatnianiem wody ( usuwanie Legionelli ) w dużym stopniu został wyeliminowany poprzez automatykę sterującą, dającą szerokie możliwości zaprogramowania pracy grzałki. Wężownice i sam zbiornik wykonane są ze stali nierdzewnej, zbiornik posiada solidną termoizolację, dzięki której strata własna zbiornika wynosi zaledwie 2% na dobę. Jeśli woda nie będzie pobierana z urządzenia, wówczas włączy się ono raz na 4-5 dni aby utrzymać zadany poziom temperatury.

Wyjątkowe jest również, zastosowanie rozwiązanie układu powietrznego wyposażonego z cichobieżny wentylator z kierownicą powietrza. Wentylator parownika pompy ciepła przetłacza powietrze przez parownik przy czym pozostałe elementy układu chłodniczego są izolowane termicznie aby zasysane powietrze nie było schładzane. Układ został wyposażony w kierownicę powietrza od strony tłocznej układu, by powietrze nie zostało wprowadzone z powrotem do układu pompy ciepła. Takie rozwiązanie zapobiega mieszaniu się powietrza wewnątrz układu, co w rezultacie prowadziłoby do niskiej sprawności urządzenia jak to często bywa w innych pompach ciepła.

Brak zawirowań wewnątrz pompy ciepła skutkuje bardzo cichą pracą całego urządzenia. Filtr siatkowy zamontowany po stronie ssania wyeliminował konieczność cyklicznego czyszczenia parownika – czynność tę sprowadzono jedynie do czyszczenia samego filtra. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie prostsze, generuje niższe koszty, a przy tym wydłuża żywotność układu i podnosi sprawność COP w wieloletniej eksploatacji.

Na koniec warto przyjrzeć się układowi regulacji pompy ciepła Rickenbacher ULTRAX HPW.

Regulator posiada duży czytelny wyświetlacz zintegrowany z prostym w obsłudze, intuicyjnym panelem sterującym. Zastosowana w tej pompie ciepła automatyka daje szerokie możliwości sterowania i eksploatacji urządzenia, wbudowany programator pozwala na pracę pompy aż w trzech przedziałach czasowych. Jednym przyciskiem możemy skontrolować p. poziom temperatury powietrza na wlocie i wylocie co daje możliwość kontroli stopnia wychłodzenia powietrza wykorzystanego do pracy pompy ciepła i wykorzystania pompy np. do schłodzenia pomieszczenia.

Automatyka posiada wskaźnik osiągnięcia optymalnej temperatury wody w zbiorniku czyli 55oC, odszranianie układu chłodniczego regulowane realizowane jest do poziomu – 20oC, a awaryjne wyłączenie urządzenia nastąpi przy temp. - 10oC. Dzięki temu pompa Rickenbacher ULTRAX HPW z dużym powodzeniem będzie osiągać wysoki wskaźnik COP nawet przez cały rok.

Nadmienimy kończąc, że dostęp do parametrów serwisowych chroniony jest hasłem przed niepożądaną ingerencją z zewnątrz.

 

*COP – współczynnik wydajności cieplnej. Jest to stosunek pomiędzy mocą grzewczą pompy ciepła a niezbędną do napędu sprężarki mocą elektryczną. Im wyższa wartość współczynnika COP pompy ciepła tym wyższa jest jej efektywność.

Źródło: opracowania WOLF Technika Grzewcza Sp. z o.o.

idealmedia.pl Projekt i realizacja © 2012 - Agencja Reklamowa Idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS
Wszelkie materiały, loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez ich zgody nie mogą być używane i powielane. stat4u