Zanim zdecydujesz

Analizując jaki system ogrzewania Panstwo wybiorą poza skupieniem uwagi na kosztach związanych z zakupem i eksploatacją warto także wziąć pod uwagę komfort użytkowania i gwarancję jakości jak najmniej awaryjnej pracy urządzeń. Komfort związany z bezobsługowością zamontowanych urządzeń na pewno zostanie przez Państwa doceniony przez długie lata użytkowania domu. W wykonywanych przez naszą firmę instalacjach stosujemy tylko ekonomiczne źródła energii, polecamy urządzenia wygodne, bezobsługoweźródła energii które nie wymagają dużego zaangażowania w ich eksploatację.

Rodzaje ogrzewania i krótka charakterystyka.

Rodzajogrzewania

 

Koszty

inwestycji

Koszty

eksploatacji

Komfort

użytkowania

/bezobsługowość

Gazpłynny

niskie

wysokie

średni

Olejopałowy

niskie

wysokie

średni

Gazziemny

niskie

średnie

wysoki

Węgiel

niskie

niskie

bardzoniski

Prąd

niskie

bardzowysokie

wysoki

Pompaciepła

gruntowa

dosyćwysokie

bardzoniskie

wysoki

Pompaciepłapowietrzna

średnie

średnie

wysoki

Ogrzewaniekominkowe

wysoki

niskie

niski


Jeśli mamy już wstępnie wybrany rodzaj ogrzewania dla swojego domu warto jeszcze skonsultować swój wybór z fachowcem aby upewnić się czy dane rozwiązania są dobre dla  danego domu. Decyzja o wyborze systemu grzewczego jest  jedną z najważniejszych w procesie budowy czy remontu domu. Dlatego ważne jest uwzględnienie usytuowania         budynku względem stron świata, rodzaj izolacji, zapotrzebowanie budynku na cipło oraz  wiele innych bardzo istostnych informacji i danych.

Do wyboru są zarówno tanie inwestycyjnie technologie ale kosztowne eksploatacyjnie lub    nowoczesne ale stsosunkowo droższe rozwiązania oparte np. na pomach ciepła zapewniające  bardzo niskie koszty użytkowania i wysoki komfort.
Roziwązaniem pośrednim jest montaż kotła gazowego kondensacyjnego który zapenia  umirkowane koszty eksploatacyjne, niskie koszty inwestycyjne oraz dobry poziom bezobsługowości.
Warto też przemyśleć kwestię wentylacji budynku i rozważyć montaż wentylacji z odzyskiem ciepła.

idealmedia.pl Projekt i realizacja © 2012 - Agencja Reklamowa Idealmedia.pl - Profesjonalny system CMS
Wszelkie materiały, loga, zdjęcia zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez ich zgody nie mogą być używane i powielane. stat4u